Implanty

Najlepszym sposobem uzupełnienia pojedynczego braku zęba lub kilku zebów są implanty śródkostne. Mogą również służyć jako podparcie do wykonania protezy, która uzupełni wszystkie brakujące zęby. Implanty pozwalają na nie tylko na uzyskanie pięknego uśmiechu, ale także umożliwiają wydajne żucie oraz gryzienie pokarmów. Oferujemy państwu najwyższej jakości implanty klasy Premium- ANKYLOS oraz ASTRA TECH Sirona Dentsply, które zapewniają długotrwały i przewidywalny efekt estetyczny oraz posiadają dożywotnią gwarancję producenta.

Ankylos_IMPL_6

Implanty Ankylos wszczepiane są poniżej poziomu kości wyrostka zębodołowego, co powoduje że są bardzo stabilne i gwarantują długotrwały czas użytkowania. Koncepcja TissueCare oraz mikroszorstka szyjka implantu umożliwia narastanie kości na szerokiej bazie w górnej części implantu, co gwarantuje stabilność implantu. System antyrotacji oraz gwint progresywny umożliwiają natychmiastowe obciążenie, a szybsza osteointegracja następuje dzięki powierzchni Friadent Plus.

Proces implantacji składa się z 2 etapów: chirurgicznego- wszczepienia implantu oraz protetycznego obciążenia implantokoroną. Wszczepienie implantu poprzedzone jest wykonaniem tomografii 3D (CBCT), a po jego wszczepieniu badanie wykonujemy ponownie celem sprawdzenia pozycji wszczepu. Po etapie gojenia (osteointegracji) implant jest odsłaniany i zabezpieczany śrubą gojącą na ok. 2 tygodnie. Następnie pobierane są wyciski i po ok.1-2 tygodniach implantokorona przykręcana jest do wszczepu. Później zalecane są kontrole raz do roku.

Multi_3_ANKYLOS_a
Multi_3_ANKYLOS_b
Multi_3_ANKYLOS_c
Multi_3_ANKYLOS_d

Pierwsza wizyta to konsultacja z chirurgiem-implantologiem oraz wykonanie tomografii komputerowej CBCT, dzięki której projektujemy pozycję implantu oraz jego rodzaj ze specjalnej biblioteki implantów.

Ankylos_IMPL_4

Wszczepienie implantu/implantów odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesne. Po okresie wgojenia ok. 3-4 m-cy implant jest odsłaniany i pobierane są wyciski. Nastepnie po ok. 1-2 tygodni do implantu przykręcana jest wykonana w profesjonalnym krakowskim laboratorium implantokorona imitująca własny ząb.

Implantokorona połączona jest z implantem za pomocą łącznika- stożkowatego uzupełnienia, które wklejane jest w koronę, a z implantem łączy się śrubą łącznika. Korona sklejona zostaje z łącznikiem specjalnym klejem protetycznym w laboratorium i posiada wlot na powierzchni okluzyjnej umożliwiający przykręcenie jej do implantu poprzez śrubę łącznika.

Ankylos_IMPL_7

W VERUSDENT stosujemy tylko i wyłącznie łączniki indywidualne oraz korony przykręcane, co gwarantuje dokładne dopasowanie implantokoron do pacjenta oraz umożliwia naprawy pracy w przyszłości. Po przykręceniu implantokorony możliwe jest jej użytkowanie od razu. Implanty wszczepiane są zarówno w odcinku przednim jak i bocznym.

S_tooth_ANKYLOS_a
S_tooth_ANKYLOS_b
S_tooth_ANKYLOS_c
S_tooth_ANKYLOS_d
Ankylos_IMPL_2